Nowoczesna choć mała kuchnia w bloku

W bloku, w budownictwie z lat osiemdziesiątych do dyspozycji mamy 26 metrów kwadratowych w salonie lub możliwośc wydzielenia kilku metrów na odrębną kuchnię i pomniejszenie salonu oraz przedpokoju. Co wybrać: aneks kuchenny w salonie czy też oddzielenie kuchni.

W nowoczesnych kuchniach otwiera się przestrzeń raczej, zamiast tworzyć małe pomieszczenia i zmniejszać metraż przeznaczonego do wspólnego przebywania. Salon połączony z aneksem kuchennym daje wrażenie, iż mieszkanie jest bardziej przestronne i większe optycznie, niż w rzeczywistości.

Zabudowę kuchni należy wizualnie zintegrować z meblami w salonie, tak aby tworzyły harmonijne zestawienie. Kolorystyka niekoniecznie musi być w obu strefach taka sama. Kompaktowa nowoczesna kuchnia jako aneks sprzyja swobodnej, towarzyskiej atmosferze i stanowi ważną część salonu. Jeśli zapraszamy gości i chcemy dla nich coś ugotować, możemy jednocześnie być w kontakcie wzrokowym, kontynuować rozmowy lub gotować wspólnie.
Można zrelaksować się, odpoczywać, cieszyć towarzystwem i świetnymi daniami przebywając w przestronnej, otwartej strefie dziennej.

Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają nam zapachy, które będą rozchodzić się z aneksu na cały salon a domownikom odpoczywającym na kanapie nie przeszkadza, gdy ktoś pracuje w kuchni.

W kuchni przedstawionej na załączonych zdjęciach mamy przykład przestrzeni wyodrębnionej od salonu poprzez półwysep kuchenny. Taka lada dobrze sprawdza się w niedużych wnętrzach. Półwysep pełni te same funkcje co wyspa, zajmując o wiele mniej miejsca. Na blacie takiego półwyspu można przysiąść, coś zjeść, rozmawiać jednocześnie z osobą przebywającą w samej kuchni.

Dlatego warto podporządkować rozplanowanie mieszkania tak, aby uwzględnić tryb życia, jaki prowadzimy. Jeśli lubimy gotować i często zapraszamy znajomych kuchnia nowoczesna jako aneks będzie dobrym rozwiązaniem.

Porady oraz więcej informacji pod tel. 17 867 40 07
Studio Kuchnie Kocur z Rzeszowa