Organizacja przestrzeni w kuchni

Z przyjemnością oglądamy zdjęcia kuchni. Wyobrażamy sobie siebie we wnętrzach już stworzonych przez innych, ale nie zawsze dana zabudowa kuchenna będzie odpowiednia dla nas.

W nowoczesnej kuchni, w zależności od naszego stylu życia, upodobań i potrzeb powinniśmy zadbać o wygodę codziennego użytkowania i funkcjonalność.

Planując kuchnię na wymiar przewidujmy, jaki rozkład mebli będzie się sprawdzał w praktyce.

Przede wszystkim co jest najważniejsze dla nas w kuchni? Czy jest to sprawne przygotowywanie posiłków przez jedną osobę? Czy zależy nam na zapraszaniu domowników do wspólnego gotowania? A może lubimy przyjacielskie spotkania, w czasie których każdy może włączyć się do prac przy wspólnym stole?

Z pewnością też chcielibyśmy, aby nasza kuchnia wizualnie była efektowna i tworzyła ten klimat, który każdemu kojarzy się z centrum domu.  

Znając nasze potrzeby i upodobania możemy przyjąć lub wykluczyć pewne rozwiązania. Na tej podstawie też nasz projektant pomoże Państwu dokonać najlepszego wyboru, doradzi rozwiązania optymalne.

Zawsze, niezależnie od stylu kuchni jaki wybierzemy, będziemy chcieli mieć wystarczająco dużą przestrzeń do magazynowania produktów, garnków i sprzętów kuchennych. Pojemne szafy, carga i szuflady będą mile widziane.

Lodówkę, zlew, kuchenkę należy usytuować tak, aby odległość między nimi była nie za duża, pomagała sprawnie działać podczas przygotowywania posiłków. Jednocześnie warto, aby strefy robocze były niewidoczne dla gości przebywających w salonie.

Zobacz też Lista kontrolna pomocna do planowania kuchni

Nasz projektant zadba o prawidłowe rozplanowanie przestrzeni tak, aby poszczególne czynności w strefach roboczych nie kolidowały ze sobą.